Tere tulemast Eesti ainsasse skulptori ateljeemuuseumi. Tegu on Paldiski kõige paremini säilinud ajaloolise hoonega.  Ateljee juurde kuulub kaunis aed ja paekivist galeriihoone.  
2018.aastast toimib Ateljeemuuseumis ka rattalaenutus. Rattaid on annetatud igast Lääne-Harju valla nurgast ning nende seas leidub nii mõnigi nostalgiline eksemplar.
2019.aastast alustas Ateljeemuuseumi aias elu ka Amanduse Aiand - Paldiski põhikooli laste ja Klooga huvikeskuse poolt eelkasvatatud taimedega kogukonna tarbeaed.
Euroopa Muinsuskaitsepäevade raames ootame kunsti- ja kultuurihuvilisi 14. ja 15. septembril tutvuma skulptor Amandus Adamsoni võluva suveateljeega Paldiskis.

Räägime elust Paldiskis 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses, mil Adamson käis siin suvitamas, ning sellest, kuidas suveateljeest sai peale 1917. aasta revolutsiooni Adamsoni ämma elumaja ja peale II maailmasõda Adamsoni vanema tütre kodu. Perekonnna elulooliste seikade ja Adamsoni loomingu tutvustusele järgneb võimalus proovida kätt savivoolimises.

Üritus on tasuta.

Rohkem infot Euroopa Muinsuskaitsepäevade kohta leiab siit:
https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/euroopa-muinsuskaitsepaevad-2019?fbclid=IwAR1hTWsCGxYi3j2Iuoar5AxPHZBHYu4yVUAP4esTuLjZb7G_Kl6TndXNu7c