Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi galeriihoones on kuni 31. juulini avatud fotograaf Annela Samueli dokumentaalfotonäitus "Tehas nr 7- Linn-Utoopia".


Sillamäe linnast ja inimestest valminud fotoprojekt on teatud moel jätkuks fotograafi Paldiski fotoprojektile „Salajase linna lood".  

Fotograaf Annela Samuel avab Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis kolmapäeval, 7. juulil algusega kell 18.00 uue dokumentaalfotonäituse "Tehas nr 7- Linn-Utoopia".
Sillamäe linnast ja inimestest valminud fotoprojekt on omamoodi jätkuks fotograafi Paldiski fotoprojektile „Salajase linna lood" (http://annelasamuel.com/paldiski/) , kuna mõlema linna ajaloost leiab palju ühist. Sillamäe on omamoodi meie oma "monocity", mis hakkas kiiresti kasvama 1950ndate algul sinna rajatud uraanitehase ajal ja sai linna staatuse 1957. aastal.
Nõukogude ajal allusid linnas kõik, miilitsast kuni lasteaiani, tehasele. Eesti taasiseseisvumine ja NSVL lagunemine mõjus paljudele linna inimestele raskelt ja mõnevõrra on kohanemine siiani käimasolev protsess. Kaamera ette jäid sel korral eelkõige linna elanikud, kes on tulnud NSVL ajal linna tööle ja jäänud siia ka pärast NSVL lagunemist.
Näitusel on väljas valik 2018-2020 tehtud fotodest. Samuti näeb
näitusel vanu arhiivifotosid linnast ja inimestest, mis pärinevad
Sillamäe muuseumist ja mida saadab heliribana kohaliku artisti Simoni
projekt SÖMO. Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital. Fotod
printis ArtSmart Prindistuudio.

Näitus jääb avatuks kuni 31.07.