Erki Kannus (s.1958) toob esmakordselt publiku ette oma viimasel aastal valminud maaliseeria. Ekspressiivses käekirjas õlimaalidelt vaatab (või ei vaata) vastu alasti naine. Kas vaataja neis erootikat leiab, on tema sisetunde küsimus, kuid autor ise ütleb, et Eros - eriti tema agressiivne aspekt - ei mängi maalimise protsessis mingit rolli. Pigem pehmus, ümarus, õrnus ja abstraktne emotsioon, mis leiab pildilise väljenduse naisfiguuris. Lühidalt, mitte Mars, vaid Venus.
Selle seeriaga paralleelselt ja varem on autor loonud ka väga kontrollitud, peenelt läbimaalitud teoseid, mille aluseks on rohkem verbaalne, jutustav sisu. Siinse näituse näiliselt hooletult loobitud värvilaigud ja rohmakas joonis on kaudselt alguse saanud sõpruskonnaga peetud krokiijoonistamise sessioonidest.
Autor ütleb: "Joonistades püüdsin keskenduda vähem keha anatoomilisele täpsusele ning rohkem joone kalligraafiale ja pintsli tantsule paberil." Nii on ka need maalid nagu reegliteta, improviseeritud liikumine, mis ei erinegi väga joonistusest. Nad on enamasti kas monokroomsed või üles ehitatud paari-kolme värvi kontrastile.
Vastandiks sellele on näitusel mõned maalid, mis tegelevad just värvi ja vormiga. Aluseks on suure painduva peegliga fotosessioon, mis andis tõeliselt huvitavaid ja ootamatuid, peaaegu sürreaalseid kompositsioone. Värvid on voolavad ja rikkaliku koloriidiga.
Kunstnik avab näituse pühapäeval, 2. mail kell 14.00. Tagatud on inimeste hajutamine muuseumi aias. Samuti palume näituse külastajatel kanda maski. Vajadusel saab maski muuseumist.