Tuleskulptuur 2020

25.01 kell 18:00 toimub igaaastaseks traditsiooniks kujunenud tuleksulptuur Paldiski Muula mägedes
Loe lisaks

Pisiplastika töötuba Rave Puhmaga

16. novembril kell 16.00 ootame keraamikahuvilisi pisiplastika töötuppa, et üheskoos loominguliselt tähistada Amandus Adamsoni 164. sünniaastapäeva. Töötuba juhendab keraamik/loovterapeut Rave Puhm.

Rave on vabakutseline kunstnik ja EKerL juhatuse liige. Osalenud erinevatel näitustel Eestis ja välismaal. Tallinna Ülikoolis peab Rave loovusteemalisi loenguid. Rave tegemiste kohta leiab rohkem infot:
https://loovusmaja.ee/meist

Töötuba toimub Lääne-Harju Valla Raamatukogu suures saalis, Rae 38 majas.

Kohtade arv on piiratud - anna oma tulekust teada: amandusadamson@hmk.ee või 6742013.

Osalemine muuseumipiletiga (3 eurot).
Loe lisaks

ADAMSONI AIAPIDU

Kutsume kõiki 28. juulil Paldiskisse Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi aeda heategevuslikule minifestivalile „Adamsoni aiapidu“!

Peo korraldamisega kogutakse toetust muuseumi aia ajaloolise ilme taastamiseks.

Pidu hoiavad hoos Viivika Vickberg, Krunks More ja Kruuv.

Avatud on kohvik ja lasteala, toimuvad aiandusega seotud töötoad ja loterii. Lisaks veel muuseumituur ja Avasta Paldiskit tuur.

Aiapidu on TASUTA!
NB! Kavas on toimunud muudatus ning kell 15:00 esineb Viivika Vickberg
Loe lisaks

Tulevane näitus "Siberi lapsepõlv"

Kunstirühmituse SLED eestvedamisel toimub küüditamisele pühendatud näituste seeria kuueteistkümnes raudteejaamas „Siberi lapsepõlv“. Seeria raames valmib 25. märtsiks väliinstallatsioon ka Paldiski jaama ning väljapanekud tulevad Ateljeemuuseumi galeriihoones ja Lääne-Harju Valla Raamatukogus. Projekt kogub toetust Hooandjas!

“MÄED ON KAUGEL, MERI KAUGEMALGI VEEL”
Rühmitus SLED
25.03.-14.06.2019 Paldiski raudteejaamas, Paldiski linnaraamatukogus ja Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis

25. märtsil avatakse Paldiski raudteejaama perroonil näitus “Mäed on kaugel, meri kaugemalgi veel”, mis on pühendatud 1949. aastal sealtsamast Siberisse teele saadetud inimestele. Näitus on osa rühmituse SLED üleeestilisest kunstiprogrammist “Siberi lapsepõlv”, millega mälestatakse 70 aasta möödumist märtsiküüditamisest. Kunstiprogrammi kuuluvad näitused ja muud sündmused, mis toimuvad kõigis kuueteistkümnes raudteejaamas, kust küüditamisrongid teele läksid. Paldiski raudteejaama näitus on avatud 14. juunini.

10. aprillil avatakse Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Marika Alveri näitus “Hele ruum, tume ruum”, mis jääb avatuks kuni 30. aprillini. Tegemist on “Siberi lapsepõlve” kunstiprogrammi kuuluva rändnäitusega, mille esimene avamine toimub 25.03. Jõgeval Betti Alveri muuseumis.


Loe lisaks

Tuleskulptuur Muula mägedes 26.01!

Nagu ka 2017.aastal ehitab saabuval jaanuaril Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi usin kollektiiv koos vabatahtlikega Paldiski Muula mägedes tuleskulptuuri. Kui 2017.aasta mitmeskulptuuriline kompositsioon kandis nime 'Teekond', siis 2019.aasta kompositsiooni pealkiri on 'Mustrid'.
Skulptuuride ehitamisel panevad õla alla nii Kalevi Jalaväepataljon kui ka Paldiski ühisgümnaasiumi õpilased, rahaliselt toetab Paldiski Toetusgrupp, materjale tagab Kruunu OÜ ning ruume ehitamiseks lahkelt pakub Pakri Teadus- ja Tööstuspark.


Ka seekord tuleb kindlasti meeldejääv õhtu, eriti kui ilmataat meid ei kiusa. Ürituse algus on kell 18:00 ning osalemine tasuta. Pange end soojalt riidesse, võtke kaasa hea tuju ning kohtumiseni jaanuaris!

Loe lisaks