Maalilaager Naissaarel

Juhendaja kunstnik Leena Horma
Sügisene, kiiresti muutuv loodus inspireerib oma mängulisusega. Eesti saarte omanäoline ilme on alati kutsunud kunstnike looma nii olustiku- kui meremaale.
Loe lisaks

Andrei Kirillov Graafika

03.08 kell 18:00 toimub Andrei Kirillovi näituse avamine

Andrei Kirillov on andekas, kaasaegne vabakutseline kunstnik, kes elab, leiab inspiratsiooni ja loob oma töid Paldiski linnas. Ta töötab erinevate kunstivahenditega. Kirillov tegeleb nii graafika, kui ka maaliga. Eriline koht tema kunstis on portreemaalingul. Paljud tema tööd on hoiul rahvusmuuseumites ja erakollektsioonides üle maailma.Loe lisaks

Etendus Meri põlvini

Teoteater tuleb Paldiski linnapäeval Amandus Adamsoni Ateljeemusueumi aeda oma toreda
lasteetendusega 24.07 kell 12:00.
Etendus on tasuta

Loe lisaks

Leena Horma "Maastik muutuste tuules"

NÄITUSE AVAMINE 05.06 kell 14.00!
Leena Horma maalinäitus „Maastik muutuste tuules“ Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis 01.06-30.06

Leena Horma isikunäitusel on väljas akvarell - ja akrüültehnikas, põhiliselt Hiiiumaal, valminud maastikumaalid. Leena maalib valdavalt vabas õhus ja peab seepärast loodust oma päris ateljeeks. Nii on näiteks piisad akvarellipaberil teadlik valik püüda kinni vihmasabinad. Nagu ilm pidevalt muutub - muutub ka maastik koos sellega. Akvarell on üks vahetumaid maalitehnikaid, mille juures sõltub tulemus õigetest vahenditest. Seejuures on väga oluline ka maalimiseks valitud kellaaeg - parim on varahommikune päikesetõus. Akvarellidel on Leena jaoks eriline värvi- ja valgusjõud. Märksõnadeks on läbipaistvus ja õhulisus. Akvarelli peab maalima keskendunult, kiiresti ja kartmatult. Maal luuakse enamasti märjale paberile sooviga saavutada dünaamilisus kahemõõtmelisel pinnal. Sarnaselt akvarelliga on ka akrüülmaal seotud veega ja nõuab osavust. Vesi seob kõike elavat: vaba vesi ja merelõhn läbi roostiku; vabaduse lõhn ja valge laeva ootamine; koos ühes paadis olemine-teelolek-äraminek-kulgemine, aga ka kellegi üle parda heitmine; paat silmapiiril - uus võimalus või vabadus olla ankrus, olla teekonnal.
Leena Horma on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri ja ka õpetajakoolituse magistriprogrammi. Ta on tegutsenud kunstiõpetajana üldhariduskoolides ja kunstikoolides, aga ka näiteks Tallinna Botaanikaaias näituste kujundajana. Näitustega on esinenud Pärnus, Tartus, Tallinnas, Stockholmis, Sõrul, Kärdlas.


Loe lisaks

Kataloogi esitlus

Laupäeval, 22.05 toimub kell 12:00 Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi uue kataloogi "Amandus Adamson. Tsaaririigi kuulus skulptor" esitlus
Loe lisaks

Maalilaager Väike-Pakril

Juhendaja kunstnik Leena Horma

Loodus kui osa meie olemusest on kunstnikele alatine loovuse ja inspiratsiooni allikas. Muidu skulptorina tegutsenud Amandus Adamson armastas suviti Paldiskis olles käia maalimas just Pakri saartel. Saarte eriomane loodus pakkus mitmekülgset ainest nii olustiku- kui meremaalide loomiseks.

Kolmepäevast maalilaagrit juhendab kunstnik Leena Horma. Leena on õppinud Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri ja lisaks läbinud ka õpetajakoolituse magistriprogrammi. Ta on tegutsenud kunstiõpetajana üldhariduskoolides ja ka kunstikoolides. Maalitehnikana kasutab akvarelli, akrüüle, aga ka õlivärve ja kriitpastelle.


Loe lisaks

Valgusinstallatsion 'Zinaida aken'

12.12 ja 19.12 kell 15:300 - 18:00
Vanadest akendest loodud valgusinstallatsioon "Zinaida aken" taasloob valguse kohas, kus sada aastat tagasi oli maja ja ateljee täis elu ja loomingut. Võtke kaasa õueküünal!
Loe lisaks

Erni Kirss "Karvased värvid"

Amandus Adamsoni Ateljeemuusemis saab näha perioodil 01.10 -30.10 selle aasta viimase näituse. Tegu on harrastaja kunstniku Erni Kirssi õlimaalidega.
Loe lisaks

Piret meos "Tulest ja tuulest"

Tulest ja Tuulest

3 abstraktset klaasipuhumistehnikas valminud teost pealkirjaga "Tulest" on valminud Haapsalu kIaasipäevade raames. Minu isetehtud puitvormi sai puhumiseks kasutada 3 kordaja neid kolme tulest tulnud teost te näitusel näetegi.

Kuigi vorm oli üks, on iga teos omaenda nägu.

Graafiline sari Tuulest on valminud samuti kuuma klaasi kasutades. Need on kuuma klaasiga kujutatud graafilised liikumised. Sõna joonistama on siin kindlasti vale kasutada, sest kuuma klaasiga kujutamine ei võimalda liikuda etteantudjoont mööda. Naabli otsast vallanduv klaasniit valib suures osas ise oma tee ning kunstnik saab olla vaid suunaandja - õige hetke tabaja. Mõned tabamused õnnestuvad ja mõned põlevad läbi - sõna otses mõttes. 

Loe lisaks

Muuseumiöö "Öös on aega"

Adamsoni Ateljeemuuseumi aias ja kõrvalhoones toimuvad "Öös on aega" raames järgmised tegevused
20.00-21.00 Võtame aja maha Mari Nitsari juhendamisel läbi meditatiivse rännaku
21.00 - 22.00 Oma plaadikogust toob ajatu klassika muusikavaliku kuulajateni Arni Alandi
18.00 - 23.00 lapsed ja täiskasvanud saavad kätt proovida Adamsoni teosest "Aja lend" inspireeritud kollaaži loomisel
Avatud on kohvik - arveldamine sularahas
Loe lisaks

Tuleskulptuur 2020

25.01 kell 18:00 toimub igaaastaseks traditsiooniks kujunenud tuleksulptuur Paldiski Muula mägedes
Loe lisaks

Pisiplastika töötuba Rave Puhmaga

16. novembril kell 16.00 ootame keraamikahuvilisi pisiplastika töötuppa, et üheskoos loominguliselt tähistada Amandus Adamsoni 164. sünniaastapäeva. Töötuba juhendab keraamik/loovterapeut Rave Puhm.

Rave on vabakutseline kunstnik ja EKerL juhatuse liige. Osalenud erinevatel näitustel Eestis ja välismaal. Tallinna Ülikoolis peab Rave loovusteemalisi loenguid. Rave tegemiste kohta leiab rohkem infot:
https://loovusmaja.ee/meist

Töötuba toimub Lääne-Harju Valla Raamatukogu suures saalis, Rae 38 majas.

Kohtade arv on piiratud - anna oma tulekust teada: amandusadamson@hmk.ee või 6742013.

Osalemine muuseumipiletiga (3 eurot).
Loe lisaks

Virge Loo näitus III

6. augustist on Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi galeriihoones avatud Virge Loo isikunäitus „III“, milles kunstnik esitab hetkesolemise poeesiat.
Näitus koosneb suuremõõtmelistest aja jooksul muutuvatest kriidijoonistustest, mis luuakse Paldiskis.
Näitus jääb avatuks 30. augustini.
Loe lisaks

ADAMSONI AIAPIDU

Kutsume kõiki 28. juulil Paldiskisse Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi aeda heategevuslikule minifestivalile „Adamsoni aiapidu“!

Peo korraldamisega kogutakse toetust muuseumi aia ajaloolise ilme taastamiseks.

Pidu hoiavad hoos Viivika Vickberg, Krunks More ja Kruuv.

Avatud on kohvik ja lasteala, toimuvad aiandusega seotud töötoad ja loterii. Lisaks veel muuseumituur ja Avasta Paldiskit tuur.

Aiapidu on TASUTA!
NB! Kavas on toimunud muudatus ning kell 15:00 esineb Viivika Vickberg
Loe lisaks

Tulevane näitus "Siberi lapsepõlv"

Kunstirühmituse SLED eestvedamisel toimub küüditamisele pühendatud näituste seeria kuueteistkümnes raudteejaamas „Siberi lapsepõlv“. Seeria raames valmib 25. märtsiks väliinstallatsioon ka Paldiski jaama ning väljapanekud tulevad Ateljeemuuseumi galeriihoones ja Lääne-Harju Valla Raamatukogus. Projekt kogub toetust Hooandjas!

“MÄED ON KAUGEL, MERI KAUGEMALGI VEEL”
Rühmitus SLED
25.03.-14.06.2019 Paldiski raudteejaamas, Paldiski linnaraamatukogus ja Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis

25. märtsil avatakse Paldiski raudteejaama perroonil näitus “Mäed on kaugel, meri kaugemalgi veel”, mis on pühendatud 1949. aastal sealtsamast Siberisse teele saadetud inimestele. Näitus on osa rühmituse SLED üleeestilisest kunstiprogrammist “Siberi lapsepõlv”, millega mälestatakse 70 aasta möödumist märtsiküüditamisest. Kunstiprogrammi kuuluvad näitused ja muud sündmused, mis toimuvad kõigis kuueteistkümnes raudteejaamas, kust küüditamisrongid teele läksid. Paldiski raudteejaama näitus on avatud 14. juunini.

10. aprillil avatakse Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Marika Alveri näitus “Hele ruum, tume ruum”, mis jääb avatuks kuni 30. aprillini. Tegemist on “Siberi lapsepõlve” kunstiprogrammi kuuluva rändnäitusega, mille esimene avamine toimub 25.03. Jõgeval Betti Alveri muuseumis.


Loe lisaks

Tuleskulptuur Muula mägedes 26.01!

Nagu ka 2017.aastal ehitab saabuval jaanuaril Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi usin kollektiiv koos vabatahtlikega Paldiski Muula mägedes tuleskulptuuri. Kui 2017.aasta mitmeskulptuuriline kompositsioon kandis nime 'Teekond', siis 2019.aasta kompositsiooni pealkiri on 'Mustrid'.
Skulptuuride ehitamisel panevad õla alla nii Kalevi Jalaväepataljon kui ka Paldiski ühisgümnaasiumi õpilased, rahaliselt toetab Paldiski Toetusgrupp, materjale tagab Kruunu OÜ ning ruume ehitamiseks lahkelt pakub Pakri Teadus- ja Tööstuspark.


Ka seekord tuleb kindlasti meeldejääv õhtu, eriti kui ilmataat meid ei kiusa. Ürituse algus on kell 18:00 ning osalemine tasuta. Pange end soojalt riidesse, võtke kaasa hea tuju ning kohtumiseni jaanuaris!

Loe lisaks