Kataloogi esitlus

Laupäeval, 22.05 toimub kell 12:00 Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi uue kataloogi "Amandus Adamson. Tsaaririigi kuulus skulptor" esitlus
Kolmkeelne kataloog annab ülevaate Adamsoni kunstniku elu- ja loomelooga rööbiti eesti, inglise ja vene keeles. Ülevaade hõlmab nelja suuremat teemaplokki: sünnikoht ja suveateljee Paldiskis; töötamine tsaaririigi kuulsa skulptorina; Itaalia tähtsus loomingus ja eraelulises plaanis; pereliikmete mälestused. Tekste toetavad ajaloolised ja kaasaegsed fotod loomingust, suveateljeest ja perekonnast, sh seni avaldamata pildimaterjal. Kataloogi mälestuste ja meenutuste osa avab Amandus Adamsoni isikut nii, nagu teda nägid kõige lähemad pereliikmed. Nende kaudu saame ette kujutada kunstniku ja tema perekonna igapäevaelu nii Peterburis kui Paldiskis 20. sajandi esimestel kümnenditel. Mälestuste kaudu saab aimu, milliste raskustega tuli perel silmitsi seista pöördeliste ajaloosündmuste taustal ja kuidas muutunud oludega kohaneti. Meenutused annavad toreda ülevaate pere ühistest reisidest Itaaliasse ning ka sellest, kuidas kirjeldavad oma isa loomingut ja vaateid kunstile tema türed Corinna ja Maria.

Esitlusel tutvustab kataloogi graafilist kujundust Maria Muuk ja kasutatud kirjatüübist „Niina“ räägib lähemalt Patrick Zavadskis.

Esitlusel saab kataloogi osta soodushinnaga!


Eelmine
Maalilaager Väike-Pakril
Järgmine
Leena Horma "Maastik muutuste tuules"

Vastused puuduvad

Email again: