Maalilaager Väike-Pakril

Juhendaja kunstnik Leena Horma

Loodus kui osa meie olemusest on kunstnikele alatine loovuse ja inspiratsiooni allikas. Muidu skulptorina tegutsenud Amandus Adamson armastas suviti Paldiskis olles käia maalimas just Pakri saartel. Saarte eriomane loodus pakkus mitmekülgset ainest nii olustiku- kui meremaalide loomiseks.

Kolmepäevast maalilaagrit juhendab kunstnik Leena Horma. Leena on õppinud Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri ja lisaks läbinud ka õpetajakoolituse magistriprogrammi. Ta on tegutsenud kunstiõpetajana üldhariduskoolides ja ka kunstikoolides. Maalitehnikana kasutab akvarelli, akrüüle, aga ka õlivärve ja kriitpastelle.


Maalilaagris antakse iga päev mõtlemiseks ja maalimiseks uus teema. Vaatluse alla tulevad õhuperspektiivmaal, harmoonia ja monokroomne maal ning koloriit, ehk kuidas saavutada päris oma koloriit. Lisaks on ühel ööl kavas öömaalimine, et kasutada erilise võimalusena Eesti suveööde võlu ja piiratud valguse tingimustes panna proovile osalejate fantaasia ja kunstiline üldistusvõime. Igal õhtul ootab osalejaid arutelu - ja vestlusring.  

Grupi suurus on kuni 12 osalejat ja laagri tasu ühe osaleja kohta on 180 eurot. Hind sisaldab: transport saarele ja tagasi; majutus; toitlustus 3x päevas; maalitarbed; juhendatud tegevused; sauna- ja lõkkeõhtud.

Osalistel tuleb kaasa võtta magamiskott matiga, võimaluselt kokkupandav tool, peavari, päiksekreem ja joogivee pudeli.

Lisainfo ja registreerimine: amandusadamson@hmk.ee / 6742013 T-P 11.00-18.00

Registreerumine kuni 14.06

Laagrist osavõtutasu on 180.-
Eelmine
Valgusinstallatsion 'Zinaida aken'
Järgmine
Kataloogi esitlus

Vastused puuduvad

Email again: