Piret meos "Tulest ja tuulest"

Tulest ja Tuulest

3 abstraktset klaasipuhumistehnikas valminud teost pealkirjaga "Tulest" on valminud Haapsalu kIaasipäevade raames. Minu isetehtud puitvormi sai puhumiseks kasutada 3 kordaja neid kolme tulest tulnud teost te näitusel näetegi.

Kuigi vorm oli üks, on iga teos omaenda nägu.

Graafiline sari Tuulest on valminud samuti kuuma klaasi kasutades. Need on kuuma klaasiga kujutatud graafilised liikumised. Sõna joonistama on siin kindlasti vale kasutada, sest kuuma klaasiga kujutamine ei võimalda liikuda etteantudjoont mööda. Naabli otsast vallanduv klaasniit valib suures osas ise oma tee ning kunstnik saab olla vaid suunaandja - õige hetke tabaja. Mõned tabamused õnnestuvad ja mõned põlevad läbi - sõna otses mõttes. 

Kes ma olen?

Sündinud Jõhvis kelle juured on hoopis Võrumaa metsade vahel. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia disainija rakenduskunsti magistrantuuri 2016. aastal ja Tallinna Ülikooli kunstiõpetaja eriala 2000. aastal.

Täiendanud end Belgias, Leedus, Prantsusmaal, Tšehhis. Skulptuuri õppinud Aime Jiirjo käe all. Hariduselt õpetaja ja klaasikunstnik, kelle suureks kirjeks on ka skulptuur.

Olen Eesti Klaasikunstnike Ühenduseja Kujurite Ühenduse liige. Osalen meelsasti ühisnäitustel, kui võimalust antakse ning teen ka isiknäitusi kui endale võimaluse annan.

Armastan lapsi ja seetõttu teenin leiba kunstiõpetajana Järvakandi koolis ja Idaasikunsti õpetajana Kehtna Kunstide Kooli Järvakandi filiaalis. Armastan inimesi ja seega alustan peagi täiskasvanute klaasikursuste andmisega.

Seni hobikorras, modelleerin portreesid, aga meeldivad ka (looma)figuurid, ruumiinstallatsioonid, joonegraafika, abstraktisoonid — kõik millel on kandev mõte, idee või vorm. Meeldib uurida ja teostada ennast läbi erinevate materjalide: puit, savi, klaas, tekstiil, kips, betoon, paberjne.

Näitustel osalen aastast 2014. Tulestja Tuulest on mu päris esimene täieline isiknäitus.


Eelmine
Muuseumiöö "Öös on aega"
Järgmine
Erni Kirss "Karvased värvid"

Vastused puuduvad

Email again: