Virge Loo näitus III

6. augustist on Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi galeriihoones avatud Virge Loo isikunäitus „III“, milles kunstnik esitab hetkesolemise poeesiat.
Näitus koosneb suuremõõtmelistest aja jooksul muutuvatest kriidijoonistustest, mis luuakse Paldiskis.
Näitus jääb avatuks 30. augustini.
Loe lisaks

Tulevane näitus "Siberi lapsepõlv"

Kunstirühmituse SLED eestvedamisel toimub küüditamisele pühendatud näituste seeria kuueteistkümnes raudteejaamas „Siberi lapsepõlv“. Seeria raames valmib 25. märtsiks väliinstallatsioon ka Paldiski jaama ning väljapanekud tulevad Ateljeemuuseumi galeriihoones ja Lääne-Harju Valla Raamatukogus. Projekt kogub toetust Hooandjas!

“MÄED ON KAUGEL, MERI KAUGEMALGI VEEL”
Rühmitus SLED
25.03.-14.06.2019 Paldiski raudteejaamas, Paldiski linnaraamatukogus ja Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis

25. märtsil avatakse Paldiski raudteejaama perroonil näitus “Mäed on kaugel, meri kaugemalgi veel”, mis on pühendatud 1949. aastal sealtsamast Siberisse teele saadetud inimestele. Näitus on osa rühmituse SLED üleeestilisest kunstiprogrammist “Siberi lapsepõlv”, millega mälestatakse 70 aasta möödumist märtsiküüditamisest. Kunstiprogrammi kuuluvad näitused ja muud sündmused, mis toimuvad kõigis kuueteistkümnes raudteejaamas, kust küüditamisrongid teele läksid. Paldiski raudteejaama näitus on avatud 14. juunini.

10. aprillil avatakse Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Marika Alveri näitus “Hele ruum, tume ruum”, mis jääb avatuks kuni 30. aprillini. Tegemist on “Siberi lapsepõlve” kunstiprogrammi kuuluva rändnäitusega, mille esimene avamine toimub 25.03. Jõgeval Betti Alveri muuseumis.


Loe lisaks