Tuleskulptuur 2020

25.01 kell 18:00 toimub igaaastaseks traditsiooniks kujunenud tuleksulptuur Paldiski Muula mägedes

Tuleskulptuur “Püha Gertrudi tuli”


Juba kolm aastat järjest koguneb rahvamass Paldiski Muula mägedesse nautima tuleskulptuuri. Mõnel aastal on skulptuur abstraktsem, mõnel konkreetsem, kordagi pole see koosnenud vaid ühest objektist.

2018. aastal kandis installatsioon mitteametliku nime “Teekond”, 2019. aastaks oli nimeks ja teemaks valitud “Mustrid” sidudes seda sama aasta Muuseumiöö teemaga. Möödunud aasta on Paldiski jaoks olnud märguline, kuna kogukond hakkas aktiivselt tundma muret mere ligipääsu võimaluse üle, millest sündis Paldiski linna jaoks erakordne kodanikuaktiivsuse hetk. Muuseumi jaoks oli tähtis äramärkida merd kui Paldiski mõttes aasta hüüdsõna. Traditsiooniks on saanud teha suuremal või väiksemal määral viite tulevasele Hiina horoskoobi aastale. 2020 on roti aasta. Rotid ja meri, laevad täpsemini, käivad koos küll. Ühendav nimetaja leidus katoliiklikus pühakus Nivelles’i Gertrudis, kes kaitseb rändajad, eelkõige meremehi, ning oli ka kasside patroon, seega sai ta poole pöörduda hiirte murega. Gertrudi enamasti kujutataksegi mõne hiirega ta rüüst ülesronimas.

“Püha Gertrudi tuli” nagu iga meie tuleskulptuur tahab tuua kokku ümbritseva kandi elanikke, tervitada uut aastat ja tuua soojust pimedasse talve.

Tuleskulptuurist saad võtta osa 258.01 kell 18:00 Paldiski Muula mägedes. Autod palume jätta Paldiski gümnaasiumi taga olevale platsile.
"Püha Gertrudi tuli" sünnib vabatahtlikust tööst. 
Elluviimist toetavad Kalevi jalaväepataljon, PAKRI Teadus- ja Tehnopark, Kruunu OÜ, MTÜ Paldiski linna Toetusgrupp ja Lääne-Harju valdEelmine
Seninägemata teos "Venus ja Amor"
Järgmine
Näituse avamine : Merle kannus "Eelaeg"

Vastused puuduvad

Email again: