• +372 674 2013
  • amandusadamson@hmk.ee
  • E-POOD
Loading Sündmus

« Kõik sündmused

Janne Liase näitus “Pilved”

4. aprill 28. aprill

Alates 4. aprillist kuni 28. aprillini on Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi galeriihoones avatud Janne Liase näitus “Pilved”, kus kunstnik ühendab pilvemaalide seeria kaasaegse lähenemisega ja esitleb andmetel põhinevaid digimosaiikinstallatsioone.

Näitus on inspireeritud andmekunsti võimalustest ning enesevaatlusest ja andmete kogumisest, kui kaasaegsest viisist vaadata enda sisse ja seda väljendada. Oma otsingutes läheneb ta maailmale, kus ängistus, kahtlused ja ahastus on suunatud tabelite külge klammerdumisele.

Olulisel kohal näitusel on taaskasutus – andmed, pildiraamid (vanad aknaraamid), installatsiooni puitmaterjal ning lambid. See pole oluline ainult loodushoiu seisukohast, vaid annab edasi püüet luua uusi maailmu kättesaadavatest materjalidest.

Janne Lias (sünd. 1981) on Tallinnas tegutsev interdistsiplinaarne kunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala (2019) ja kaasaegse kunsti magistriõppe (2022). Varasemalt on ta omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi informaatikas ja seetõttu ühendab oma loomingus tihti infotehnoloogiat kunstiga. Tal on olnud viis isiknäitust, lisaks on osalenud mitmel grupinäitusel ning muudes kunstiprojektides.

Näituse pidulik lõpetamine toimub 27. aprillil kell 15.00

Näituse tehniline tugi: OMW Products
Kunstnik tänab: Maret ja Eero Ringmäe, Pärtel Lias

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Avatud N-P 11.00-16.00

EN RU